Blog Sitesi Kurmak;

Blog herkes tarafından duyulan bir kelimedir. Web sitesi olarak bilinen bloglar, alt sayfa olarak bilinen site türleri değildir. Farklı makalelerin farklı konularda ele alınmasıyla oluşan bir sitedir. Blog sitelerin en önemli özelliği, özellikle içerikleri oluşturan yazarların yazdığı içerikleri birinci şahıs bakış açısıyla yazmasıdır. Kendi fikri ve düşüncelerini katarak yazılan yazıların tümüdür. Blog yazan kişiler her zaman belirli konularda kendi fikirlerini ve düşüncelerini yansıtarak yazının hazırlanmasını sağlar.

İnternet ortamında yer alan bir blog sitesi, halka açık olarak görülen bir gazete gibidir. Herkes kendi fikrini paylaşabilir ve fikirleri savunabilir. Tamamen kişisel düşüncelere yer verilen bir ortamdır. Blog sitelerinin ne işe yaradığı insanların çok faezla merak ettiği bir konudur. Günümüze bakıldığında bloglar çok fazla gelişme gösteriyor. Çok fazla yaygın olarak popüler bir ortam haline gelmiştir. Blog siteleri sadece günlük olarak değil, çok fazla amaçla kullanılan bir web sitesi haline gelmiştir. Fakat blogların belirlenen herhangi bir sınırı yoktur. Bu özellik de blog sitelerini web sitelerinden ayıran bir özelliktir.

Kişisel Siteden Farkı Ne ?

Web sayfaları konsept olarak belli kategorilere ayrılır.Blogda bundan biridir. Forum , eticaret ve portal konseptlerinden farkı bilgiye diğerlerine göre daha kolay ulaşılabilir olmasıdır.Bir nevi günlük anlamında da kullanılabilmektedir.Bir Blog Sayfası açmanız için herhangi bir kod veya yazılım bilgisine ihtiyaç duymazsınız.

HEMEN TEKLİF AL !

BLOG AÇMAK

Blog Açmanın Amaçları Nedir ?

1

Para Kazanma

Para Kazanma :  Blog sayfanızda yararlı bilgileri ve içerikleri paylaştıktan sonra ziyaretçi sayınızda artış olacaktır.Bu artışı elbette bir gelir kaynağına çevirebilirsiniz.Blog açtıktan sonra sitenize reklam alabilir  sonrasında oturduğunuz yerden sadece özgün makalelerinizi yazarak yüksek miktarda para kazanabilirsiniz.Reklam alabilmeniz için özgün içerikte yazı azmanız yeterli olacaktır. Böylee bir blog sitesinden ciddi miktarda paralar kazanabilirsiniz.

2

Bilgi Paylaşımı

Bilgi Paylaşımı :  Eğer gerçek bir bilgiye sahip değil iseniz bloğunuzun etkisini göremeyebilirsiniz.Blog açmak için bir konuda uzman  veyahut bir konuyu öğrenmeye gayretli olmanız yararlı olacaktır.Böylece ziyaretçilerinizinde asıl hedefi olan bilgiye ulaşma aşamasında yardımcı olacak ve daha çok ziyaretçiye hitap edebilirsiniz.

3

Markalaşmak

Fenomen Olabilirsiniz :  Blog sayfanızda paylaşacağınız içerikler insanlar tarafından oldukça sevilebilir. Böylece Fenomen veya yeni bir Marka olabilirsiniz.