Profesyonel Tanıtım Filmi Hizmeti

Tanıtım Filmi Nedir ?

Bir markanın, şirketin, organizasyonun, kurum ve kuruluşların hizmet veya ürün tanıtımını gerçekleştirmek için yaptığı görsel ve işitsel olarak kurgulanan film türüdür.

Firma tanıtım filminde, filmin içeriği hedef kitleye uygun şekilde olmalıdır. Bu nokta, hedeflenen satış ve etkileşimin artması için oldukça önemli bir etkendir.

Firma ve benzeri kurumların, markanın kimliğine, ama mesajına, prensiplerine, misyonlarına ve geleceğe dair olan hedeflerine ve bu hedefleri doğrultusunda yapılacak çalışmalara tanıtım filmi içerisinde yer vermelidir.

01

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmi, birçok aşamadan geçen detaylı ve dikkat isteyen bir işlemdir. Hedef müşteri veya kullanıcı kitlesine doğrudan ulaşabilmek, etkileşim ve ürün satışının artması için bütün film çekim sürecinde özenli davranılması gerekir. Hem içerik hem de teknik açıdan eksiksiz ve hazırlıklı olunması da şarttır.

Firmamız tarafından verilen tanıtım filmi hizmetinde, tarafınıza bütün süreçler özenle anlatılıp, sizin önerileriniz de dikkate alınarak ilk adım olan proje yöneticisinin ataması ile süreç başlar. Sonraki süreçlerde de aynı şekilde her konuda eksiksiz bir şekilde tarafınıza bilgilendirme yapılır.

02

Senaryo Yazımı

Videonun final kısmına kadar olan bütün süreçlerde aktif olarak yer alacak proje yöneticisinin atamasından sonra, şirketiniz ve yapılacak işlemlerle ilgili kitle ve sektör incelemeleri yapılır.

Tanıtım filminin senaryosunu yazarken en önemli kriterlerin başında özgünlük ve  yaratıcılık yer alır. Senaryo öncesinde markayla ilgili detaylı bilginin toplanması ve hazırlık süreci ile ilgili planlama yapılması gerekir. Sonrasında ürün veya hizmetle ilgili dikkat çekici tasarım ve sloganlarla etkili bir senaryo yazılır. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan tanıtım filmi senaryosunda, ürünün sağladığı faydalar, nasıl kullanıldığı gibi noktaların  kısa ve öz bir şekilde ifade edilmesi gerekir.

Senaryonun onaylanmasıyla çekim gününe karar verilerek, o gün çekim yapılır. Uzman kadromuz, profesyonel ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile tanıtım filmleri için yanınızdayız.

03

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır

Tanıtım filmi için, çekim gerçekleştirildikten sonra post prodüksiyon süreci gelir. Bu süreçte, filmi final yapma aşaması öncesi son dokunuşları ve düzenlemeleri tanıtım filmi hazırlama programı ışığında, sizden gelecek dönüş ve öneriler ile tamamlanır. Tanıtım filmi hazırlanırken ilk olarak durak film kurgusu şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Sizi en iyi anlatan ve orijinal bir kurgu için kullanılacak görsel ve tasarımların, marka kimliğine uygun olması ve marka düşüncesini destekler nitelikte olması gerekir.

Kurgu ekibimiz tarafından post prodüksiyon ve motion hizmetleriyle tamamlanacak videoda, kullanılacak ifade biçimi ve dil markanızla uyum içerisinde olmalıdır. Firmamızın sunmuş olduğu Tanıtım Filmi Hizmeti ile sizde tanıtımlarınızda ön plana çıkabilirsiniz. Markanızın ihtiyaç durumuna göre animasyon şeklinde olan tanıtım filmi hazırlama seçeneği de tarafınıza sunulmaktadır.

Tanıtım Filmi Ne İşe Yarar ?

 • Tanıtım filmi hizmeti ile hedef kitlenize en uygun şekilde reklam yapabilirsiniz.
 • İletişiminizi, video içerikle destekleyerek rakipleriniz arasında bir adım önde olabilirsiniz.
 • Google’ın video içeriklere daha fazla önem verdiği için arama sonuçlarında üst sıralarda yer alma ihtimaliniz daha yüksek.
 • Video içerik paylaşımı daha kolay olduğu için iletişim ağınızı rahatlıkla genişletebilirsiniz. (Bu durumda markanızın bilinirlik seviyesi yükselmiş olur.)

Ürün Tanıtım Filmi

Ürün tanıtım filmi, piyasaya yeni çıkan bir ürünü, ilgili sektör ve hedef kitleye buluşturmak için kullanılır. Bu filmlerde, piyasaya çıkarılacak ürünün özellikleri, sektöre sağlayacağı avantajlar, ürünün amacı gibi noktalar doğrultusunda görsel ve işitsel öğelerle etkileyici bir video sunum yapılır. Ürün tanıtımının başarılı bir şekilde tamamlanması, hem marka bilinirliğinin hem de satışların artmasını sağlamak için oldukça etkili bir yoldur.

Tanıtım Filmi Özellikleri

Bir ürün, kurum veya kuruluş için yapılan tanıtım filmlerinde, birçok özellik ön plana çıkar. Bu özelliklerin başında güçlü bir kurgu ve senaryo bulunmaktadır.

 • Mesajı kısa, özgün ve etkili bir şekilde vermek.
 • İlgi çekici kurgu, görsel, efekt ve ses tasarımı kullanmak.
 • Post prodüksiyon ve prodüksiyon ekibinde yer alan kişilerin, deneyimli ve profesyonel olması.
 • Son teknoloji olan ekipman ve malzemeleri kullanmak.
 • Çekilecek filme uygun ekipman kullanmak.
 • Tanıtım filmlerinde kullanılacak müzik ve sesin ilgi çekici olması.
 • Dikkat çekici güçlü bir ses konusunda, firmamız en iyi hizmeti kaliteli bir şekilde siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.