JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Neden e-Ticaret Yapmalıyım?

Ucuz E-Ticaret Paketi

Neden e-Ticaret Yapmalıyım?

Teknolojinin günden güne ilerlemesi sayesinde hayat oldukça kolaylaşıyor. Öyle ki, kimi zaman tek bir tıkla hiçbir mağazaya gitmeden alışverişler tamamlanabilmektedir. Tüketici toplumların günden güne artan ihtiyaçları karşısında dijital satış platformu olan e-Ticaret siteleri sayesinde kolaylıkla ticaret işlemleri yapılabilir. “Neden e-ticaret yapmalıyım?” sorusunun ayrıntılı cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

E-Ticaret Paketleri

E-ticaret paketleri, kullanılacak e-ticaret sitesinin özelliklerini bünyesinde barındıran paket şekilleridir. Hangi paketin seçileceği ise kullanılacak siteye bağlı olarak değişiklik gösterir.

İyi Bir E-Ticaret Paketinin Özellikleri

 • Sistemli ve Kullanışlı Dizayn

Bir e-ticaret sitesi, site içerisinde gezinti esnasında kullanıcıların kolayca hareket edebilmesine imkân tanımalıdır. Ayrıca gözü yormayan, sistemli bir dizayn ile e-ticaret sitesinde ürünlerin ön plana çıkması sağlanabilir.

 • Özelleştirilebilme

Bir e-ticaret sitesi özelleştirilebilir olduğu takdirde, değişen moda anlayışına da ayak uydurabilir. Ancak bu özellik bulunmadığı zaman çağın her zaman gerisinde kalıp unutulmaya başlar.

 • SEO Yönetimi

Bu özellik sayesinde arama motorlarında bulunabilirlik kolaylaşır. Bunun yanı sıra insanların en temel ihtiyaçlarına göre ürünlerin ön plana çıkması da kolaylaşır.

 • Kargo Entegrasyonu

Kargo, bir e-ticaret sitesinin anlamını ortaya koyan unsurlardan biridir. E-ticaret sitesinde kullanılacak olan kargo sisteminin e-ticaret sistemiyle entegre olması gerekir. Böylece kargo ile ilgili tüm işlemler rahatlıkla yapılabilir.

 • ERP Entegrasyonu

ERP, manuel olarak işlem yapılmasını ortadan kaldıran özelliklerden biridir. Ürün kampanyaları, fiyatlandırmalar, reklam yapımı ürün kimliği ERP olmadığı takdirde el ile yapılır. Ancak bu e-ticaret sitesi ERP ile entegre olursa, otomatik olarak yönetilir hale gelir.

 • Varyant İçeriği

Varyant özelliği sayesinde e-ticaret sitesinde satılacak ürünler gruplanabilir ve alt yapı uygunluğu tespit edilebilir. Bu özellik ürünlerin sistemli ve çok sayıda seçenekle düzene girmesini sağlar.

 • Responsive Desteği

Responsive desteği ile kullanıcılar e-ticaret sitesinde bulunan ürünlere mobil cihazlardan da kolaylıkla ulaşabilir.

 • Ödeme Temelleri Entegrasyonu

Bir e-ticaret sitesi kapıda ödeme şeklinin yanı sıra kart, sanal banka vb. ödeme şekillerini de sağlamalıdır. Bu sistem ise ödeme temelleri entegrasyonunun sağlanması ile gerçekleşir.

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak, e-ticaret siteleri ile daha kolay bir hâl almıştır. Çünkü insanlar mağazaya gitmek yerine alışverişlerini mobil ya da PC cihazlar üzerinden yürütmeye başlamıştır. Haliyle internet artık bir para kazanma kapısı olarak görülmeye başlamıştır.

Küçük işletmelerin daha çok büyümesi, büyük işletmelerin ise daha çok alana yayılıp kâr edebilmesi için e-ticaret sitesi artık büyük bir zorunluluk haline gelmiştir. İnternetten para kazanmanın en güzel yanı ise, hiçbir eleman ihtiyacı duymadan, yani hiçbir maaş ödemesi yapmadan minimum zararla satış imkânı sağlamasıdır. Bu yüzden e-ticaret sitesi daima tercih edilen bir çıkış noktası olmuştur.

E-Ticaret Paket Fiyatları

E-ticaret paket fiyatları, paketin niteliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak piyasada 2021 yılı için e-ticaret paket fiyatlarının ortalama değerleri aşağıda listelenmiştir.

Bu fiyatlar üzerinde e-ticaret paketlerinin sahip olduğu özelliklerin etkisi bulunur. Bu yüzden e-ticaret sitesi satın alınırken, istenilen özellikler belirlenmeli ve bu özelliklere uygun bir paket seçilmelidir.

E-Ticaretten Para Kazanmak

E-ticaret dikkatli bir şekilde ele alındığında oldukça büyük kazançlar elde edilebilir. E-ticaretten para kazanmak için aşağıda listelenen adımlar uygulanabilir.

 1. Adım: Ürünlerin Belirlenmesi

Öncelikle e-ticaret sitesinde satılabilecek ürünler belirlenmeli. Ürün belirlemesi yaparken hedef kitlenin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır.

 1. Adım: Logo ve Marka Tasarımı

E-ticaret sitesini çekici kılan bir özellik de temanın yanı sıra, marka ya da ürüne ait bir logonun bulunmasıdır. Ürünleri ön plana çıkaran bir logo ve marka belirlenmelidir.

 1. Adım: Ürünlerin Temini

Toptan satış yapan firmalardan ürünler temin edildikten sonra e-ticaret sitesinin sitemine yüklenir. Bu şekilde kolay bir şekilde satış yapmaya ilk adım atılmış olur.

 1. Adım: Büyük E-Ticaret Siteleri ve Kargo Firmaları ile Anlaşmak

Eğer daha geniş bir kitleye yayılmak ve ürünlerin bir marka altına toplanması istenirse, n11, Trendyol vb. e-ticaret siteleri ile anlaşma en iyi yol olacaktır. Kargo firmaları ile anlaşarak ürünlerin satışından zarar etmeden para kazanılabilir.

 

 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Destek Al !
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Hoşgeldiniz, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?