Pazaryeri PPC
Reklamları

PPC Nedir? (Pay Per Click)

PPC: Pay Per Click Türkçe’de Tıklama Başına Ödeme anlamına gelen, reklam verenlerin çeşitli mecralarda gösterdikleri reklamlara tıklamaları sonucu maliyetlendirildiği bir online reklam modelidir. PPC reklamcılığının temelinde tıklama başına maliyet vardır. Reklam verenler, tıklamalar için yayıncılara ödeme yaparlar. PPC reklamları sadece Google reklamları demek değildir. Sosyal medyada veya başka platformlarda verdiğiniz reklamları da bu başlık altında toplayabilirsiniz.

PPC

Ayrıca PPC reklamları kavramını, PPC reklamcılık modelini sadece CPC(tıklama başına ödeme) reklamları ile sınırlandırmak doğru olmayabilir. PPC kavramını, daha geniş bir kavram olarak nitelendirebiliriz. Örneğin, Google veya Sosyal Medya’da oluşturduğunuz reklam kampanyalarında, CPA (cost per action) veya CPM (cost per Mille) veya CPC (tıklama başına ödeme) modeliyle de reklam verebilirsiniz. Ancak bunun çatısında bir ödemeli reklamcılık sistemi vardır. Dolayısı ile PPC reklamları kavramını daha geniş düşünüp, Ödemeli Reklamcılık olarakta nitelendirmek daha doğru olabilir.

TEKLİF AL

Pazaryerlerinde rekabet etmek ve pazaryerinde bulunan diğer satıcılardan öne çıkmak için SEO çalışması, optimizasyon çalışmasının yanında tıklama başına ödeme (PPC) reklam çalışmaları mutlaka yapılmalıdır.

PPC reklam çalışmaları ile ürünleriniz listemeler de ön plana çıkar ve satışlarınızla gözle görünür şekilde artışlar görünecektir. İyi bir şekilde optimize edilmiş pazaryeri ürün SEO çalışmasının yanında gerçekleştirilecek PPC reklam çalışması tüm satıcılara oranla sizi listemeler de yukarı taşıyacaktır.

PPC reklamları ile Neler Yapıyoruz ?

Pazaryeri reklamlarınızı organize ederken öncelikle Anahtar Kelime Analizi yaparak arama hacmi, rekabet, tıklama başına maliyet gibi çeşitli metrik değerlerini inceleriz. Analiz ve optimizasyonlarımız ile birlikte Tıklama Başına Maliyet (TBM) oranlarınızı minimum seviyede tutmayı hedefleriz.

Rekabet Analizi

Belirli periyodlar ile aynı ürün gamında satış yapan rakip satıcıların reklam, seo vs. çalışmaları incelenerek tarafınıza karşılaştırılmalı raporlar hazırlanır. Bu çalışmalar ile birlikte PPC kampanyalarınızda yeni optimizasyonlar denenerek en verimli reklam çalışması yapılması sağlanır. Proaktif yaklaşımımız sayesinde anahtar kelime çeşitliliğiniz geliştirilir.

Uzman Editörlerimiz tarafından hazırlanan ürün metinleriniz sayesinde pazaryeri platformların da araştırma yapan müşterilere ürün sergilemesi çok daha fazla yapılması sağlanır.

Tekrarlayan Müşteri Edinme Çalışmaları

Pazaryeri reklam çalışmaları sırasında çeşitli kupon, indirim vs. yöntemleri ile “Abone ol, Kaydet “ gibi işlemler potansiyel müşterilerinize gösterilerek tekrarlayan bir gelir modeli oluşturmanız sağlanır ve mağazanızı ürünlerinizi takip eden müşteri kitlesi oluşturulur. Aynı tanımlanacak çeşitli kuponlar ile müşterilerinizin tekrar eden alışverişler yapması sağlanacaktır.