JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

SEO Dostu Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

SEO Dostu Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Tüm yazılar gibi, blog yazmak da akıllı bir iştir. Okuyucunun dikkatini çekmek için çalışmanızın yapısını göz önünde bulundurmanız ve ilgi çekici metinler yazmanız gerekir.

Makale başlıkları, alt başlıklar ve paragraf yapıları, okuyucuların bir makalenin temellerini anlamalarına yardımcı olur. İnsanlar gönderinizi anlar ve beğenirse, bağlantı kurma, paylaşma ve tweet atma olasılığınız daha yüksektir, bu da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bu nedenle, sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız, lütfen yazma becerilerinizi geliştirin.

Eğer gerçekten SEO dostu, okunması kolay bir blog yazısı yazmak istiyorsanız, bulmak istediğiniz kelimeleri vurgulamanız gerekir. Ancak, anahtar kelimelerin kötüye kullanılması, makalelerin okunabilirliğini önemli ölçüde bozar. Blog gönderisi, SEO için optimize edilmiş, okunması kolay blog gönderileri oluşturmak için ipuçları sağlar.

 Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Bir blog yazısı yazmaya başlamadan önce, bir anahtar kelime araması yapmak iyi bir fikirdir. Arama sonuçlarınıza hakim olmak ve okuyucunuzun gerçekten aradığı kelimeyi bulmak istiyorsanız bu çok önemlidir. Bu anahtar kelimelerin tümü: Bunlar yazmanız gereken konuyu ve kompozisyonu belirleyen kelimelerdir.

Blog Gönderme İpuçları

Yeni bir blog gönderisine başlamadan önce, bir yazar veya blogcu aklınıza gelen her şeyi yazmaya başlayacaktır, ancak bu yazı stili blog gönderinizi mahveder. Bu, doğal yazma becerilerine sahip bazı yazarlar ve blogcular için işe yarayabilir, ancak web siteleri veya genel yazı için işe yaramaz. Blog yazısı yazarken şu kurallara uymalısınız:

  1. Blog yazısı yazmadan önce iki kez düşünün.

Blog gönderinizde iletmek istediğiniz mesajı dikkatlice düşünmenizi öneririz. Okuyucularınızın neyi bilmesini ve hangi önemli soruları yanıtlamalarını istiyorsunuz? Blog yazınızı yazmanın asıl amacı nedir?

Okuyucularınızın makalenin sonunda ne yapmasını istersiniz?

Yazınıza balamadan önce bu soruları cevaplayarak ilerlemelisiniz.

  1. Bir blog yazısı yapısı oluşturun

Mesajı başlatmak için net bir yapı oluşturun. Blog başına:

Bir tür açılış (konunun konusuna göre)

Gövde (ana mesajın yazıldığı yer)

Sonuç (en önemli fikirlerin özetlenmesi veya çıkarılmasının gerektiği yer).

Söylemek istediğinizi üç parçaya bölün.

  1. Paragraf kullanmayı unutmayın

Tüm makaleler de paragraf kullanılır, ancak tüm yazarlar ve blogcular paragrafları akıcı bir şekilde kullanamaz. Her ifadeye yeni bir satırla başlamayın. Yeni bir paragrafa başlamak için iyi bir sebep olmalı ve kendinize paragrafınızın ana fikrinin ne olduğunu sormalısınız. Bu anahtar fikri tek bir cümleyle özetleyebilmelisiniz. Herkes paragraf kullanır, ancak herkes onları iyi kullanmaz.

Yeni bir satırla yeni bir cümleye başlamayın. Yeni bir paragrafa başlamak için iyi bir neden olmalıdır. Her paragraf kendi fikirlerini ve temalarını gerektirir. Kendinize her paragrafın ana fikrinin ne olduğunu sorun. Bu anahtar fikri tek bir cümleyle özetleyebilmelisiniz. Daha fazla metne ihtiyacınız varsa; daha fazla paragraf kullanmanız gerekebilir.

  1. Blog yazılarınızda başlıklar kullanın

Başlık yazınızı etkiler. Bu sadece okunabilirlik için değil, SEO için de önemlidir. Başlıklar, Google’ın uzun makalelerdeki en önemli konuları izlemesine yardımcı olarak sıralamanızı da belirler. Okuyucularınızın blog yazılarınızda akıcı olmasını istiyorsanız, onları hedeflemek, sayfayı anlamak ve yazınızın yapısını netleştirmek için başlıklar da kullanmalısınız. Bazı altyazılarda anahtar kelime kullanmayı unutmayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Destek Al !
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Hoşgeldiniz, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?