Sosyal Medya Tasarım
ve Yapılandırma

Sosyal medya platformlarının, markaların kimlik ve vizyonuna uyumlu bir şekilde düzenlenmesini sağlayan sosyal ağ yapılandırma işlemi ile markanızın sosyal medya hesabını kolayca yönetebilirsiniz.

HEMEN TEKLİF AL !

Kimlik ve Vizyon

Sosyal medya platformlarının, markaların kimlik ve vizyonuna uyumlu bir şekilde düzenlenmesini sağlayan sosyal ağ yapılandırma işlemi ile markanızın sosyal medya hesabını kolayca yönetebilirsiniz. Markalara gelen mesajlar ve marka değerlerini devamlı ve ücretsiz bir şekilde gözlemleyebileceği mecralar olan sosyal ağlar, birçok farklı amaç için kullanılabilir. 

Bu amaçlar arasında;

  • Ürün satışı yapmak
  • İçerik paylaşımı yapmak
  • Markayı tanıtmak
  • Markanın bilinirliğini arttırmak
  • Müşterilerle doğrudan iletişime geçme imkanı

Daha birçok farklı amaç olmak üzere kullanılır. Markanın kendi kimliğine uygun olan logo, amblem, kullanıcı adı gibi tasarımlar yapılır. Markanın kimliğini sosyal medya platformları üzerinden yürütmesi ve korunması çok önemlidir.

Gelişen teknoloji ile neredeyse bütün işler dijital ortam üzerinden yapılabiliyor. Özellikle alışveriş için oldukça fazla kullanılan online pazar yerleri milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle dijital ortamlar üzerinden ürün satışı yapmanız, satışlarınızı arttırmanın en etkili yöntemlerinden biridir. 

Her geçen gün artan sosyal medya platformlarını, kişisel, ürün satışı, marka tanıtımı, satış arttırmak gibi amaçlarla kullanmanız mümkün. Her sosyal mecrada markanızı tanıtmak biraz zordur. Bu nedenle markanızı tanıtmak için bu işleme uygun olan bir sosyal platform seçmenizde fayda var. Kullanıcı sayısı yüksek olan ve rahatlıkla ürün satışı yapabileceğiniz platformlar üzerinden marka hesabınızı açarak, marka yönetiminizi yapabilirsiniz.

Bu noktada en önemli etken, markayı ve vizyonu doğru bir şekilde yansıtmak. Marka tanıtımını ve ürün satışını arttırmak için en fazla kullanılan mecralar, Instagram, Twitter ve Facebook’dur. Bu platformlar üzerinden hedef kitleye hitap eden paylaşımlar ile ürün satışlarınızı etkili bir şekilde arttırabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Sosyal medya yönetimi yaparken, müşteri yorumlarının ve memnuniyetinin göz önüne alınması gerekir. Markanıza yapılan olumsuz yöndeki yorumlar, ürün satışlarınızın azalmasına neden olabilir.  Yapılan bu yorumların doğal ve yapay olmak üzere 2 yaklaşımı bulunmaktadır. Bu yorumların her ikisi için de çözüm odaklı çalışma yapmanız gerekir. Bu çalışma, müşterinin yorumunu göz önüne alarak, müşteriye tatmin edici bir çözüm sunmaktır. 

Kitle Analizi

Kitle analizinin en önemli amaçlarından biri sosyal ağlardaki pazarlama çalışmalarının hedefe ulaşmasını sağlamaktır. Her girişimde olduğu gibi sosyal ağların yönetim çalışması da markalama ile başlar. Sosyal ağlarda, marka tasarımı, marka vizyonu ve bütünlüğün sağlanması marka için yapılacak en önemli çalışmalar arasındadır.