01

Analiz

02

İçerik

03

Tasarım

Profesyonel Sunum Tasarımı Hizmeti

Herhangi bir konu hakkında bilgi paylaşımı yapılırken, sunumu yapan kişi için hatırlatıcı, izleyen kişiler için ise ilgi uyandırıcı ve bilgi çekici olacak şekilde, metin ve grafik öğelerinin toplanması sonucunda sunum oluşur. Sunumlarda kullanılan grafiklerin tasarımı ve metinler kompozisyon ilkelerine göre hazırlanır. Bu ilke Profesyonel Sunum Tasarım kavramını da açıklıyor. Sunum Tasarım aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Sunum Tasarım Öğeleri Nelerdir?

Sunum tasarımının temelinde 3 öğe bulunmaktadır;

 • Metin
 • Resim
 • Grafik

Sunumlarda metinler irili, ufaklı yazı fontlarında kullanılarak, sunumun vurgu noktaları belirlenir. Sunum resimleri, anlatıma destek vermek ve izleyicilerin bilgi alımını kolaylaştırmak amacıyla sunum içerisinde fazlasıyla kullanılır.

HEMEN TEKLİF AL

Since 2015

Sunum Çeşitleri nelerdir?

Yazı içerikleri, görsel, animasyon gibi öğelerin birleşmesiyle oluşan sunumlar, geniş bir yelpazede hazırlanır. Sunumun içeriğini zenginleştirmek için en önemli nokta, bu alanda uzman kişilerin sunumu hazırlamasıdır. Firma olarak, uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermek için buradayız. Profesyonel Sunum Tasarım hizmetiyle alakalı detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sunum Çeşitleri;

 • Slayt Sunumlar
 • Video Sunumlar
 • Basılmış Sunumlar
Profesyonel Ekibimiz ile iletişime geçmek ister misiniz ?

Kurumsal ihtiyaçlarınız için tüm talep edilen tüm dillerde hazırlanan profesyonel tasarımlardır.

Eğitim ve Öğretim amaçlı daha çok görsel ve harekete geçirici mesajlar içeren özel sunum tasarımları.

Yıllık veya Aylık satış,ciro,hedef vs. gibi tüm rapor, analiz niteliği taşıyan infografik  ağırlıklı tasarımlardır.

567

Profesyonel Sunum Tasarımı

34

İnfografik Bazlı Rapor Tasarımı

118

Eğitim Hizmetleri Sunum Tasarımı

Sunumlarınız için ;

Slayt Sunumlar

Art arda gelen metin ve resim gibi öğelerin bir program yardımıyla sıralı bir şekilde düzene konulması sonucunda slayt sunumları oluşturulur. Slayt sunumlar, kolay hazırlanabilir sunum çeşitlerinden biridir. Bu sunumlarda, kullanılacak animasyon sayısı sınırlıdır.

Video Sunumlar

Standart Slayt sunumun üstüne çıkmak isteyen kişiler, Video Sunumlar ile görsel olarak daha etkileyici sunumlar hazırlayabilir. Çeşitli video editleme programları kullanılarak yapılan slaytlarda, animasyonlu grafikler, efektli butonlar ve daha birçok farklı öğeyi de sunumunuza katabilirsiniz. Video sunumlar, slayt sunumlara göre daha etkileyicidir. Ancak bu sunumların düzenlemesi biraz zordur. Video sunumlar, diğer sunum çeşitlerine göre daha maliyetlidir. Video sunumlar genellikle USB belleklerde muhafaza edilebilir.

Sunum İçeriği Nasıl Olmalı?

Sunum içeriği olabildiği kadar yalın ve özgün olmalıdır. Slaytın ana konusunda anahtar kelimelerin mutlaka geçmesi gerekir. İçerik olarak çok kalabalık olan sunumlar okuyucuyu sıkacağı için pek yazı girişi önerilmez. Slayt sunumunun planlanması ve yardımcı öğelerin belirlenmesi, sunumun başarılı bir şekilde tamamlaması için şarttır. Bu nedenle sunum hazırlanırken, sunumu yapacak kişiyle birebir iletişim kurmak daha uygun olur.

İçerik Elementleri

Yazı içerisinde kullanılan yazı karakterleri, resim, ikon gibi elementler sunuma uygun seçilmelidir. İkonlar, sunum içeriğini destekleyici ve sunucuya yol gösterici nitelikte olmalıdır. Yazı karakterleri içerisinde, göz yoran karakterler yerine kolay okunabilir yazı stillerinin seçilmesinde fayda var. Sunumlarda vurgulanmak istenen noktalarda, yazı karakterlerinin büyüklüğü yazıya uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Sunum Tasarım Süreci Nasıl işler?

Sunum Tasarım süreci aşağıda belirtilen aşamalardan oluşmaktadır ;

 • Sunum Slayt Planlama,
 • İçeriklerin Belirlenmesi,
 • Dilbilgisi Kontrolleri,
 • Sunumda Kullanılacak resim, tablo vb. Grafiksel öğelerin belirlenmesi ve hazır hale getirilmesi,
 • Sunum Demosunun ve Şablonlarının tasarımı,
 • Sunum içeriklerinin sunum şablonlarına uygun olarak hazırlanması,
 • Sunum geçiş animasyonlarının uygulanması,
 • Sunum çıktısının alınması.

Profesyonel Sunum Fiyatları neye göre belirleniyor?

Kurumsal firmanız için sunum fiyatlandırması yaparken, birden fazla etkeni göz önünde bulundurarak bir fiyat belirlenir. Bir sunumun fiyat belirleme konusunda önemli olan bir diğer etken ise nasıl bir sunum istediğinizle ilgilidir. Sizin istek ve taleplerinize göre sunum fiyatlarında değişiklik meydana gelebilir.

Sunum fiyatlarını belirleyen faktörler:

 • Slayt Sayısı,
 • Fotoğraf çekimi talebi,
 • 3D/2D Animasyon talebi,
 • Stok resim kullanımı,

Bu kriterler müşteri tarafından belirlendikten sonra sunum fiyatıyla ilgili net bir fiyat teklifi verilir. Müşterinin, verilen fiyat teklifini kabul etmesi durumunda da sunum için yapılacak işlemlere başlanır.

Sunum için resim yok

Kurumsal olan sunumların, daha etkili ve dikkat çekici olmasını sağlayan en önemli öğelerden biri resimdir. Resminiz yoksa stok imaj firmalarından resim satın alarak, slaytınızda kullanılmasını isteyebilirsiniz.

Sunuma yabancı dil ekleyebilir miyiz?

Sunumlarınıza dilediğiniz kadar yabancı dil ekleyebilir, animasyon ve diğer içerikleri de bu dillere göre düzenleyebilirsiniz.

İçerik yazamıyorum ne yapmalıyım?

Kurumsal sunumlarda kullanılacak içerikler, müşteriler tarafından olunacağı için oldukça önem taşımaktadır. Sunumda yer almasını istediğiniz bütün içerikleri, tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Ancak içerik yazmıyorsanız bu konuda uzman olan kadromuzdan yardım alarak, içeriklerinizi en kaliteli şekilde yazdırabiliriz.