Web Site Yeniden Tasarım Hizmeti

Web site yenileme işlemi, genellikle web site performansı, anahtar kelimeleri, sitenin işlevselliği ve sitenin tasarımı gibi çalışmaları kapsamaktadır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birçok yeni uygulama geliştiriliyor. Bu uygulamalara uyum sağlamak her ne kadar zor olsa da sonrasında aldığınız ve alacağınız dönüşlere değen bir çalışma olur. Web sitenizin hızı, optimizasyonu, performansı, tasarımı gibi alanlarda belirli aralıklarla düzenlemeler yapmanız şarttır. Yeni çıkan uygulamalar ile web sitenizin revizyonunu yapmanız, ziyaretçi sayınızın artışında büyük oranda etkili olacaktır.

Web site yenileme işleminde genellikle aşağıda belirtilen kısımlar değişir: 

 • SEO
 • Logo ve Tasarım
 • Yeni Eklemeler
 • İçerikleri Yenileme
 • Kullanıcı Deneyim Tasarımı
 • Teknoloji Uyarlamaları
 • Sosyal Medya Uygulamaları

Web sitenizin takipçi trendlerini, performans ölçütlerini ve web standartlarını arttırmak için sitenizin revize edilmesi gerekir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni uygulamalar ortaya çıkıyor. Bu gelişime ayak uydurmak için web sitenizde sürekli olarak düzenleme yapmanız şarttır.

HEMEN TEKLİF AL

Web sitenizin revizyona ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarsınız ?

WEB SİTENİZİN PERFORMANSI

Web sitenizde, bir revizyona gitmeden önce site performansını değerlendirmeniz gerekir. Performans değerlendirmesi yaparken Google Analytics kullanmanızı tavsiye ederiz.  Her sayfada ortalama süre, harcanan çıkma oranı gibi istatistikleri inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web sitenizin performansını eksik olan yönleriyle değerlendirmeniz, hangi kısımlarda revize yapılacağını işaret eder. Bu revizyonun nasıl ve ne şekilde olacağı, sorunun nasıl giderileceği tamamen sorunun ne olduğunu anlamakla ilişkilidir.

BİR BÜTÇE BELİRLEYİN

Web site revizyon işleminde, ilk adım olarak bütçe ayarlamanız gerekir. Çalışmaya başlamadan önce, hangi çalışmaların yapılacağıyla ilgili bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Çünkü harcanan zamana göre bütçede artış olabilir. Bu nedenle yapılacak çalışmaları ve revizyon yapılacak kısımları saptamanız gerekmektedir.

İnce Ayar Çalışmaları

İnce ayar çalışmalarında, yapılacak bütün işlemler işlevlerle ilgilidir. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra, her sayfanın ve her öğenin nasıl çalışması gerektiğini ve nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir.

Bazı uygulamaların iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz şarttır.

Bu uygulamalar;

 • Duyarlılık (masaüstü ve mobil)
 • Hata yok
 • Web sitesi hızı
 • Navigasyon ve akış
 • İçerik (yazım hatası, hata)

Ziyaretçilerin, sitenizi sorunsuz bir şekilde gezmesini sağlamak amacıyla, farklı tarayıcı ve cihazlardan test etmeniz gerekir.

HEMEN TEKLİF AL

BELİRLİ AMAÇ OLUŞTURUN

Yeni bir web site tasarımı için öncelikle amaç oluşturmanız gerekir. Anahtar kelimeler için daha iyi bir sıralama sağlamak, içerikte düzenleme ve site tasarımı gibi birçok alanda yapılacak olan değişikliklerin planlaması yapılmalıdır. Yapılacak olan bu çalışmaları, düzenli olarak kontrol etmeniz ve analitik programları ile analiz etmeniz önemlidir.

İÇERİK DÜZENLEME

İçerik düzenleme işleminde bütün içeriklerin değişimi yerine bazı içeriklerde düzenlemeler yapmanız zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. İçerik düzenlemeye ayıracağınız zamanı web tasarım ve yazılım işlemlerine ayırabilirsiniz.

İçeriklerinizde tam olarak yenileme yerine revize yapmanız daha mantıklı olacaktır.

GÜÇLÜ BİR İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ

Web site yönetimi için, panel kullanıcı sistemi sağlam olan bir firmayla çalışmanızda fayda var. İçerik görüşlerinizi, görselleri, banner alanlarını rahatlıkla yönetebileceğiniz kaliteli bir sistem seçin. Web site yönetimi için seçeceğiniz bütün sistemlerin güçlü altyapıya sahip olması önemlidir. Güçlü altyapıya sahip olan sistemlerle çalışmanız, site kalitenizi arttırarak, ziyaretçilere güçlü bir site hizmeti sunar.

Strateji ve Veri Toplama

Firmamız tarafından verilen web site yenileme hizmetinde, en önemli aşamalardan biri de Strateji ve Veri Toplama işlemidir. Kurmuş olduğunuz bir web sitenizde, kişisel tercihlerinizin yanı sıra stratejik ve tasarım seçimlerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Çünkü sizin siteniz için beğendiğiniz bir tasarım, stratejik anlamda sitenize uygun olmayabilir. Bu nedenle, görünüm kadar, işlevsellik de çok önemli bir detaydır.

Firmamızın sunmuş olduğu Web Site Yeniden Tasarım Hizmeti ile sizde sitenizi zirveye çıkarın.